Kalendarium

Moby Dick albo wieloryb

październik 18, 2021
18 października 1851 r. w Londynie ukazała się powieść amerykańskiego pisarza Hermana Melville’a zatytułowana "Moby Dick or the Whale" ("Moby Dick albo wieloryb").
Kalejdoskop

Agnieszka Osiecka

październik 10, 2021
Zapraszam na wieczorne spotkanie z muzyką do słów Agnieszki Osieckiej. Spotykamy się w poniedziałek od godziny 20:30 na antenie Radia Istebna Obecność obowiązkowa :)
Informator

Galeria Kukuczka - reaktywacja

październik 09, 2021
Ponad rok temu wydawało się, że to już koniec, a tymczasem... Galeria Kukuczka znowu zaprasza w swoje przestrzenie. Szkoda tylko, że teraz trzeba jechać do Ustronia, zamiast mieć ją u siebie. Więcej o swoich planach opowie jej właściciel - Jan…
Kalendarium

Damski bokser z legitymacją STASI

październik 07, 2021
7 października 1949 r. ogłoszono powstanie Niemieckiej Republiki Demokratycznej (NRD). I patrzcie, jaki dziwny zbieg dat! Bo tego samego dnia, tyle że zaledwie trzy lata później urodził się... Władimir Władimirowicz Putin! Dawno, dawno temu pracował jako sowiecki szpieg w NRD…
Informator

Pożegnajmy wakacje na balkonie

sierpień 27, 2021
Balkon, własny czy też nie, to przecież idealne miejsce na takie wydarzenie! Bo do czego służy balkon? A do wielu rzeczy.
Kalendarium

Wehikuł czasu

sierpień 24, 2021
Aż trudno uwierzyć! Książka drukowana liczy sobie juz 565 lat.
Poezja

Jarosław Iwaszkiewicz, Urania

lipiec 23, 2021
Uranio, sosno, siostro – tak ciebie nazywam Bo palcem pnia swojego ukazujesz niebo Wiatr co się w twojej czarnej grzywie zrywa Zacicha dołem. Siostro, wzywam ciebie Jak niegdyś wróże w koronach z jemioły Abyś wytrwała w progu mego domu I…
Kalendarium

Szachy - filmowe opowieści

lipiec 20, 2021
20 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szachów! Przy tej okazji spójrzcie na obraz "Gra w szachy" Sofonisby Anguissoli ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu.Jak widać, gra w szachy nie była nigdy tylko męską grą wymagającą logiki i umiejętności strategicznych :) Ogladaliście…

Żywy Pomnik Wyróżniony

Kamień skruszeje, stal skoroduje - życie będzie trwało.

 

Pomnikami upamiętniamy: ludzi, miejsca, wydarzenia; a one z czasem ulegają korozji, kruszeją, stają się kontrowersyjne, albo zniszczy je pijany chuligan.
Dlatego budujmy pomniki trwalsze od spiżu i kamienia; pomniki ludzkiej wdzięczności i życia - Żywy Pomnik.

W tym roku obchodzimy 400- lecie wpisania do Urbarza Cieszyńskiego pierwszych osadników Istebnej, mamy więc niepowtarzalną okazję wznieść pierwszy żywy pomnik, który nie będzie dzielił a łączył.
Pomnikiem tym będzie stypendium naukowe, umożliwiające całkowite pokrycie kosztów pobytu i nauki na poziomie szkoły wyższej dla wyróżniających się uczniów zamieszkujących tereny wiejskie Afryki, a pozbawionych możliwości kształcenia się.
Nie trzeba wiele - wystarczy minimum 10 złotych miesięcznie oraz zachęcenie naszych znajomych do włączenia się do sześcioletniego projektu - na taki okres planujemy budowę każdego żywego pomnika.

Wystarczy na dole strony kliknąć w przycisk "Dołącz" i przejść krótką procedurę złożenia zlecenia miesięcznego z karty kredytowej.
Dla tych z Was, którzy nie mają karty, podajemy dane do konta na które możecie w swoim banku zrobić zlecenie stałe:

Fundacja Partnerstwo i Rozwój
90 2490 0005 0000 4530 5160 9640
tytułem: Żywy Pomnik

W momencie, w którym uzyskamy poziom 4000,00 złotych miesięcznie, przystapimy do budowy.
Bardzo mocno wierzę, że w ten sposób uda nam się postawić pierwszy żywy pomnik.
Pomnik, który będzie świadectwem naszego otwartego serca.

 - - -

 

Zanim zdecydujecie się wziąć udział w projekcie, możecie wysłać wstępną deklarację - my skontaktujemy się z Wami i udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.

Formularz dostepny jest po kliknięciu: TUTAJ

Więcej w tej kategorii: « Zaproszenie do współpracy