LITERATURA - Receznje

Radek Rak "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli"

październik 21, 2020
To jest książka...nieoczywista. I wzbudza przeróżne emocje.Początek otulił mnie, był plastrem na moje udręczone serce, nie wężowe, a szkoda, bo jak się okazuje, daje pewne możliwości. Moje raczej żmijowate, taka dygresja.
Informator

Koncert z okazji XX Dnia Papieskiego - Zespół Regionalny Istebna

październik 12, 2020
Niedzielny wieczór w istebniańskim kościele mogliśmy wysłuchać koncertu ZespołuRegionalnego Istebna, a dla tych z Was, którzy z wiadomych powodów nie mogli w nim uczestniczyć, mamy nagranie z koncertu. Przypomnijmy tylko, że koncert odbył się w ramach pbchodów XX Dnia Papieskiego.…
Informator

Geniusz

wrzesień 20, 2020
Wieczór filmowy
Kalendarium

Korona Himalajów Jerzego Kukuczki

wrzesień 18, 2020
18 września 1987 r. Jerzy Kukuczka, jako drugi człowiek na świecie po Reinholdzie Messnerze, zdobył Koronę Himalajów.
Informator

Zanim zobaczysz na żywo

wrzesień 16, 2020
Yellowstone - zabójcze piękno?
Informator

Zanim zobaczysz na żywo

wrzesień 14, 2020
Wiadukt Glenfinnan - wiadukt Harrego Pottera.
LITERATURA - Receznje

Linda Polman "Laleczki skazańców. Życie z karą śmierci"

wrzesień 10, 2020
Aż dziwne, że w takiej właściwie małej książeczce, skromnej, udało się zmieścić tak wiele. Kapitalnie autorka podeszła do tematu. O owych laleczkach, czyli w większości Europejkach, które korespondują, pomagają czy też wychodzą za mąż za skazańców z cel śmierci w…
Informator

Zanim zobaczysz na żywo

wrzesień 09, 2020
Dziś zapraszamy w okolice wodospadu Horsetail "koński ogon" w Parku Narodowym Yosemite.
Informator

Pomnik anonimowego wspinacza

wrzesień 07, 2020
Góry - słowo-klucz, otwierające naszą pamięć i wyobraźnię na urwiste granie, zapierające dech w piersiach widoki, szczyty osnute mgłą.... piękno zawarte w kamieniu.

Pan Tadeusz

ZAPROSZENIE

 

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w jedynym i niepowtarzalnym projekcie kulturalnym w Polsce!

Dzięki projektowi „Kultywator” chcemy uzyskać efekt zwiększonego zaangażowania w kulturę, a także zaszczepić stałą potrzebę obcowania z nią - szczególnie wśród ludzi młodych.

Udział ludzi kultury, a także wspierającyuch kulturę i ten projekt, polega na własnoręcznym przepisaniu jednej strony „Pana Tadeusza”.

 

Po zgłoszeniu swojego udziału dostarczymy losowo wybraną stronę, a Państwo przepisują ją w trzech egzemplarzach na zwykłym papierze kserograficznym A4- według wzoru przesłanego wraz wybraną
stroną.


Jeden z egzemplarz, wraz z pozostałymi stronami innych uczestników projektu, będzie stanowił Manuskrypt przeznaczony na licytację, drugi stanowić będzie kronikę projektu i przechowywany w archiwum. Trzeci egzemplarz rękopisu zostanie również przeznaczony na licytację, tym razem w formie pojedynczych kartek. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczymy na działania o których wcześniej była mowa. W przypadku powtarzających się stron, zmuszeni będziemy do wybrania tych, które znajda się w książce.

 

Organizatorem Akcji jest Fundacja Partnerstwo i Rozwój wpisana do rejestru pod numerem KRS: 0000782317

Więcej w tej kategorii: Zgłoszenie »