Informator

Joanna Jurgała-Jureczka - magiczne spotkanie

grudzień 12, 2019
Każde spotkanie zawiera w sobie pewną tajemnicę: kim jest, osoba z którą za chwilę się spotkam, i co wniesie w moje postrzeganie rzeczywistości....
Informator

Uroczyste wręczenie Nagrody Nobla dla Tokarczuk

grudzień 10, 2019
Tym razem zapraszamy do obejrzenia fragmentu z wręczenia medalu Oldze Tokarczuk
Kalendarium

Uroczysta gala i wręczenie nagrody

grudzień 10, 2019
Dzisiaj na uroczystej gali po godzinie 16.30 złoty medal i dyplom przekaże Oldze Tokarczuk król Szwecji Karol XVI Gustaw.
Informator

Mowa noblowska Olgi Tokarczuk

grudzień 09, 2019
"Coś jest ze światem nie tak"
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 5 grudzień

grudzień 05, 2019
Zdarzłyo się...
Rzeźba

Dziedzictwo Dłuta

grudzień 02, 2019
Z ojca na syna, z syna na młode pokolenie przekazywana jest trudna sztuka rzeby w drewnie.

Dziś dzień dwóch gwiazd

8.08.1937 r. urodził się DUSTIN HOFFMAN, a dokładnie w tym samym dniu, tyle tylko, że  czterdzieści cztery lata później (1981 r.) w Bazylei przyszedł na świat ROGER FEDERER.

Hofman to niekwestionwana gwiazda kina, z dorobkiem przeszło pięćdziesięciu filmów,  pięciu nominacji i dwóch Oscarów oraz całkiem sporą ilością pozostałych nagród. Niezbyt wysoki (167 cm) facet z kompleksami, dzięki mistrzowskiemu opanowaniu sztuki aktorskiej, zdobywa uznanie krytyków i publiczności, a jego kreacje w "Absolwencie", czy "Rain Manie" - choćby wymienic tylko te dwa - nie pozostawiają żadnej wątpliwości.

"Długo żyłem w potwornej biedzie, nie dojadałem, spałem na podłodze, w kuchni w kawalerce Gene'a Hackmana, szlajałem się po mieście w poszukiwaniu dorywczych robót i łaziłem na zdjęcia próbne, na których mnie wyśmiewano i radzono, bym zmienił zawód. Wytrwałem. To mój największy życiowy sukces".

 

 

Drugą dzisiejszą gwiazdą jest tenisista, Roger Federer - uwżany jest za najlepszego zawodnika w historii dyscypliny. Ma na swoim koncie rekordowe 20 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open.  Federer w ciągu swojej kariery wygrał 102 turniejów rangi ATP World Tour w grze pojedynczej oraz osiągnął 54 finały i jako trzeci tenisista doszedł do granicy tysiąca zwycięskich meczów.

"Czasami, gdy jestem z rodziną w domu lub na wakacjach, zastanawiam się, gdzie będę za dziesięć lat. Mam świadomość, że wtedy będę już poza tenisem, ale ten dzień nie napawa mnie strachem. Mogłem przecież odejść w 2009 roku, kiedy wygrałem wszystko. Triumfowałem w Rolandzie Garrosie, potem zwyciężyłem w Wimbledonie i pobiłem rekord Samprasa w liczbie wielkoszlemowych tytułów".

 

 

 

Zaloguj się, by skomentować

Partnerzy Radia Istebna

LOGO GALERII KUKUCZKA logo istebna.jpg  polineo1