Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Żywy Pomnik Wyróżniony

Kamień skruszeje, stal skoroduje - życie będzie trwało.

 

Pomnikami upamiętniamy ludzi, miejsca, wydarzenia, a one z czasem ulegają korozji, kruszeją, stają się kontrowersyjne albo zniszczy je pijany chuligan.
Dlatego budujmy pomniki trwalsze od spiżu i kamienia - pomniki ludzkiej wdzięczności i życia - Żywe Pomniki.
Pomnikami będą stypendia naukowe, umożliwiające całkowite pokrycie kosztów pobytu i nauki na poziomie szkoły wyższej, dla uzdolnionych młodych ludzi zamieszkujących tereny wiejskie Afryki, a pozbawionych możliwości kształcenia się.
Nie trzeba wiele - wystarczy minimum 10 złotych miesięcznie oraz zachęcenie przyjaciół czy znajomych do włączenia się do sześcioletniego projektu - na taki okres planujemy budowę każdego żywego pomnika.
Wystarczy na dole strony kliknąć w przycisk "Dołącz" i przejść krótką procedurę złożenia zlecenia stałego z karty kredytowej lub konta bankowego.

Fundacja Partnerstwo i Rozwój
90 2490 0005 0000 4530 5160 9640
tytułem: Żywy Pomnik
W momencie, w którym uzyskamy poziom 4000 złotych miesięcznie, przystąpimy do "budowy".
Bardzo mocno wierzymy, że w ten sposób uda nam się postawić pierwszy Żywy Pomnik. Pomnik, który będzie świadectwem naszego otwartego serca.

- - -

 

Zanim zdecydujesz się wziąć udział w projekcie, możesz wysłać wstępną deklarację - my skontaktujemy się z Tobą i udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.
Formularz jest dostępny po kliknięciu : TUTAJ

Więcej w tej kategorii: « Zaproszenie do współpracy